South St. Paul Packers 10U (2019)


Community, State: South St. Paul, MN
Age: 10U
Class: C
Points: 980
Monsta Power Rating: 63
Roster Approval: Approved
National Berths:
Record vs B Teams: 3 - 10
Record vs C Teams: 7 - 1

Players

Name City State Age
Bella Battles South St. Paul MN 11
Julia Bebeau South St. Paul MN 9
Emma Brandner South St. Paul MN 10
Elizabeth Bremer South St. Paul MN 9
Jordyn Dybsetter South St. Paul MN 11
Kira Erb South St. Paul MN 8
Kimber Fischer South St. Paul MN 10
Mira Gross South St. Paul MN 11
Addison Horner South St Paul MN 9
Jaydan Smith South St. Paul MN 11
Madelynn Warzecha Newport MN 10
Gabriella Weinberger St. Paul MN 11
Sydney Williams South St. Paul MN 11

Tournament Games

Tournament Winner Score Loser Score
South St. Paul Stockyard Stampede 10U South St. Paul Packers 10U 11 Ellsworth 10U 8
South St. Paul Stockyard Stampede 10U Mendota Heights White 10U 12 South St. Paul Packers 10U 3
South St. Paul Stockyard Stampede 10U South St. Paul Packers 10U 9 Prior Lake Blue 10U 9
South St. Paul Stockyard Stampede 10U SPNAR Red 10U 10 South St. Paul Packers 10U 4
South St. Paul Stockyard Stampede 10U IGH Spartans Blue 10U 11 South St. Paul Packers 10U 8
Lakeville Classic 10U South St. Paul Packers 10U 10 Mahtomedi Blue 10U 4
Lakeville Classic 10U South St. Paul Packers 10U 15 Waite Park White 10U 5
Lakeville Classic 10U Chanhassen Blue 10U 15 South St. Paul Packers 10U 1
Lakeville Classic 10U South St. Paul Packers 10U 12 Shakopee White 10U 5
Lakeville Classic 10U Lakeville Thunder Blue 10U 5 South St. Paul Packers 10U 4
Tri County 10U C State Qualifier South St. Paul Packers 10U 7 Faribault Fury Black 10U 4
Tri County 10U C State Qualifier South St. Paul Packers 10U 10 Silver Bullets Hayes 10U 0
Tri County 10U C State Qualifier White Bear Lake White 10U 6 South St. Paul Packers 10U 2
Tri County 10U C State Qualifier South St. Paul Packers 10U 0 Forest Lake Gold 10U 0
Spartan Spectacular 10U South St. Paul Packers 10U 11 Apple Valley Fusion Larson 10U 10
Spartan Spectacular 10U Lakeville Thunder Blue 10U 12 South St. Paul Packers 10U 6
Spartan Spectacular 10U Edina Hornets 10U 14 South St. Paul Packers 10U 1
Spartan Spectacular 10U South St. Paul Packers 10U 13 Richfield White Graham 10U 7
Spartan Spectacular 10U Chisago Lakes Wildcats Wille 1 9 South St. Paul Packers 10U 7
Minnesota Softball 10U Tier 6 State Chaska Gold 10U 6 South St. Paul Packers 10U 5
Minnesota Softball 10U Tier 6 State Stillwater Black 10U 9 South St. Paul Packers 10U 8