Queen Bee 10U


Complex Name:Lac Lavon Park
City, State:Burnsville, MN
Tournament Dates:05/19/2018 through 05/20/2018
Age:10U
Class:B,C
Entry Fee:$310
National Berths:MOA
Director Name: Bob McGarry
Director Email: rmcgarry@isgmn.com
Director Cell Phone:612-708-5655
Director Home Phone:
 Click here to view the flyer.

Teams

Place Team Name Community Age Class Wins Losses Ties Points
1 Waite Park Blue 10U

Qualified

Waite Park, MN 10U B 5 0 0 480
2 IGH Spartans 10U

Qualified

Inver Grove Heights, MN 10U B 4 1 0 400
3 STMA Blue 10U

Qualified

St. Michael-Albertville, MN 10U B 4 1 0 320
4 Chaska Gold 10U

Qualified

Chaska, MN 10U B 2 3 0 240
5 Bloomington Blast Red 10U

Qualified

Bloomington, MN 10U B 4 1 0 180
5 Farmington Red 10U

Qualified

Farmington, MN 10U B 3 2 0 180
7 Farmington Purple 10U Farmington , MN 10U C 0 4 1 120
7 Prior Lake White 10U

Qualified

Prior Lake, MN 10U B 2 3 0 120
9 Eden Prairie Hendrickson 10U Eden Prairie, MN 10U C 0 5 0 60
9 Tonka Navy Botten 10U Minnetonka, MN 10U C 1 3 1 60
9 STMA White 10U St. Michael - Albertville, MN 10U C 1 4 0 60
9 Eagan Larson 10U Eagan, MN 10U B 3 2 0 60

Games

Game Status Date Time Field Winner Score Loser Score
1 May 19, 2018 Chaska Gold 10U 15 Farmington Purple 10U 0
2 May 19, 2018 IGH Spartans 10U 15 Tonka Navy Botten 10U 0
3 May 19, 2018 IGH Spartans 10U 10 Farmington Purple 10U 8
4 May 19, 2018 Chaska Gold 10U 10 Tonka Navy Botten 10U 6
5 May 19, 2018 IGH Spartans 10U 10 Chaska Gold 10U 4
6 May 19, 2018 Tonka Navy Botten 10U 15 Farmington Purple 10U 15
7 May 19, 2018 Waite Park Blue 10U 10 STMA White 10U 4
8 May 19, 2018 Farmington Red 10U 12 Prior Lake White 10U 11
9 May 19, 2018 Farmington Red 10U 14 STMA White 10U 3
10 May 19, 2018 Waite Park Blue 10U 15 Prior Lake White 10U 4
11 May 19, 2018 Waite Park Blue 10U 15 Farmington Red 10U 1
12 May 19, 2018 Prior Lake White 10U 11 STMA White 10U 5
13 May 19, 2018 Eagan Larson 10U 15 Eden Prairie Hendrickson 10U 3
14 May 19, 2018 STMA Blue 10U 10 Bloomington Blast Red 10U 5
15 May 19, 2018 Bloomington Blast Red 10U 12 Eden Prairie Hendrickson 10U 0
16 May 19, 2018 STMA Blue 10U 12 Eagan Larson 10U 2
17 May 19, 2018 Bloomington Blast Red 10U 20 Eagan Larson 10U 8
18 May 19, 2018 STMA Blue 10U 10 Eden Prairie Hendrickson 10U 5
21 May 20, 2018 12:00PM A IGH Spartans 10U 8 STMA Blue 10U 6
22 May 20, 2018 12:00PM B Waite Park Blue 10U 7 Chaska Gold 10U 4
23 May 20, 2018 2:40PM A STMA Blue 10U 13 Chaska Gold 10U 8
24 May 20, 2018 2:40PM B Waite Park Blue 10U 10 IGH Spartans 10U 3
31 May 20, 2018 10:40AM A Farmington Red 10U 15 Farmington Purple 10U 5
32 May 20, 2018 10:40AM B Bloomington Blast Red 10U 12 Prior Lake White 10U 5
33 May 20, 2018 1:20PM A Prior Lake White 10U 15 Farmington Purple 10U 4
34 May 20, 2018 1:20PM B Bloomington Blast Red 10U 10 Farmington Red 10U 4
41 May 20, 2018 8:00AM A Eagan Larson 10U 15 Tonka Navy Botten 10U 6
42 May 20, 2018 8:00AM B STMA White 10U 13 Eden Prairie Hendrickson 10U 7
43 May 20, 2018 9:20AM A Tonka Navy Botten 10U 10 Eden Prairie Hendrickson 10U 6
44 May 20, 2018 9:20AM B Eagan Larson 10U 15 STMA White 10U 4