Tri County 10-under A State Qualifier


Complex Name:Otter Lake
City, State:White Bear Lake, MN
Tournament Dates:06/22/2018 through 06/24/2018
Age:10U
Class:A
Entry Fee:$180
National Berths:MOA
Director Name: Brian Casemore
Director Email: bcasemore@aol.com
Director Cell Phone:612-859-7710
Director Home Phone:
 View Bracket

Teams

Place Team Name Community Age Class Wins Losses Ties Points
1 Rosemount Irish Thomas 10U

Qualified

Rosemount, MN 10U A 5 1 0 640
2 Forest Lake Rangers 10U

Qualified

Forest Lake, MN 10U A 6 2 0 500
3 Eagan Nesdahl 10U

Qualified

Eagan, MN 10U A 3 2 0 400
4 Farmington 10U Orange

Qualified

Farmington, MN 10U A 4 2 0 320
5 Hudson Raiders 10U

Qualified

Hudson, WI 10U A 3 2 0 240
5 Silver Bullets Border 10U

Qualified

Lino Lakes, MN 10U A 2 2 0 240
7 Lakeville Lightning 10U

Qualified

Lakeville, MN 10U A 2 2 0 180
7 New Richmond Black 10U

Qualified

New Richmond, WI 10U A 2 2 0 180
9 East Ridge Raptors Gold 10U

Qualified

Woodbury, MN 10U A 1 2 0 120
9 White Bear Lake Bears 10U

Qualified

White Bear Lake, MN 10U A 1 2 0 120
9 Farmington Black 10U

Qualified

Farmington, MN 10U A 1 2 0 120
9 Stillwater Red 10U

Qualified

Stillwater, MN 10U A 1 2 0 120
13 Prescott French 10U

Qualified

Prescott, WI 10U A 0 2 0 60
13 Hastings Blue 10U

Qualified

Hastings, MN 10U A 0 2 0 60
13 Northfield Gold 10U

Qualified

Northfield, MN 10U A 0 2 0 60
13 Cottage Grove Green 10U

Qualified

Cottage Grove , MN 10U A 0 2 0 60

Games

Game Status Date Time Field Winner Score Loser Score
1 June 23, 2018 9:00AM F1 Eagan Nesdahl 10U 5 Cottage Grove Green 10U 0
2 June 23, 2018 9:00AM F2 New Richmond Black 10U 3 East Ridge Raptors Gold 10U 0
3 June 23, 2018 9:00AM F3 Farmington Black 10U 8 Northfield Gold 10U 3
4 June 23, 2018 9:00AM F4 Silver Bullets Border 10U 10 Stillwater Red 10U 1
5 June 23, 2018 10:30AM F1 Forest Lake Rangers 10U 7 Hastings Blue 10U 3
6 June 23, 2018 10:30AM F2 Lakeville Lightning 10U 10 Hudson Raiders 10U 2
7 June 23, 2018 10:30AM F3 Rosemount Irish Thomas 10U 7 Prescott French 10U 3
8 June 23, 2018 10:30AM F4 Farmington 10U Orange 10 White Bear Lake Bears 10U 4
9 June 23, 2018 12:00PM F1 East Ridge Raptors Gold 10U 10 Cottage Grove Green 10U 0
10 June 23, 2018 12:00PM F2 Stillwater Red 10U 5 Northfield Gold 10U 4
11 June 23, 2018 12:00PM F3 Hudson Raiders 10U 11 Hastings Blue 10U 1
12 June 23, 2018 12:00PM F4 White Bear Lake Bears 10U 9 Prescott French 10U 1
13 June 23, 2018 1:30PM F1 Eagan Nesdahl 10U 2 New Richmond Black 10U 1
14 June 23, 2018 1:30PM F2 Silver Bullets Border 10U 7 Farmington Black 10U 2
15 June 23, 2018 1:30PM F3 Forest Lake Rangers 10U 12 Lakeville Lightning 10U 0
16 June 23, 2018 1:30PM F4 Rosemount Irish Thomas 10U 8 Farmington 10U Orange 1
17 June 23, 2018 3:00PM F1 New Richmond Black 10U 5 White Bear Lake Bears 10U 0
18 June 23, 2018 3:00PM F2 Hudson Raiders 10U 8 Farmington Black 10U 7
19 June 23, 2018 3:00PM F3 Lakeville Lightning 10U 5 Stillwater Red 10U 4
20 June 23, 2018 3:00PM F4 Farmington 10U Orange 4 East Ridge Raptors Gold 10U 3
21 June 23, 2018 4:30PM F1 Eagan Nesdahl 10U 7 Silver Bullets Border 10U 2
22 June 23, 2018 4:30PM F2 Rosemount Irish Thomas 10U 5 Forest Lake Rangers 10U 0
23 June 23, 2018 4:30PM F3 Farmington 10U Orange 6 Lakeville Lightning 10U 5
24 June 23, 2018 4:30PM F4 Hudson Raiders 10U 15 New Richmond Black 10U 7
25 June 24, 2018 9:00AM F3 Farmington 10U Orange 3 Silver Bullets Border 10U 2
26 June 24, 2018 9:00AM F4 Forest Lake Rangers 10U 4 Hudson Raiders 10U 1
27 June 24, 2018 10:30AM F3 Rosemount Irish Thomas 10U 3 Eagan Nesdahl 10U 2
28 June 24, 2018 10:30AM F4 Forest Lake Rangers 10U 7 Farmington 10U Orange 4
29 June 24, 2018 12:00PM F4 Forest Lake Rangers 10U 7 Eagan Nesdahl 10U 4
30 June 24, 2018 1:30PM F3 Forest Lake Rangers 10U 7 Rosemount Irish Thomas 10U 0
31 June 24, 2018 3:00PM F3 Rosemount Irish Thomas 10U 5 Forest Lake Rangers 10U 3