Big West 12-Under B Qualifier (Chanhassen)


Complex Name:Lake Ann Park
City, State:Chanhassen, MN
Tournament Dates:06/23/2018 through 06/24/2018
Age:12U
Class:B
Entry Fee:$210
National Berths:USA Northern,MOA
Director Name: Steve Sustacek
Director Email: ssustacek1@yahoo.com
Director Cell Phone:612-618-7170
Director Home Phone:
 View Bracket

Teams

Place Team Name Community Age Class Wins Losses Ties Points
1 Becker Blast Gold 12U

Qualified

Becker, MN 12U B 6 0 0 960
2 Brainerd Ceynowa 12U

Qualified

Baxter, MN 12U B 7 2 0 800
3 STMA Blue 12U

Qualified

St. Michael, MN 12U B 4 2 0 640
4 Westonka Black 12U

Qualified

Minnetrista, MN 12U B 4 2 0 480
5 Monticello Black 12U

Qualified

Monticello, MN 12U B 4 2 0 420
5 Cambridge-Isanti Wiltrout 12U

Qualified

Cambridge, MN 12U B 3 2 0 420
7 Shakopee Red 12U

Qualified

Shakopee, MN 12U B 4 2 0 360
7 OMGAA Pautzke 12U

Qualified

Maple Grove, MN 12U B 4 2 0 360
9 Brooklyn Park Wachholz 12U

Qualified

Brooklyn Park, MN 12U B 2 2 0 300
9 STMA Silver 12U

Qualified

St. Michael-Albertville, MN 12U B 3 2 0 300
9 Tonka Silver 12U Minnetonka, MN 12U B 2 2 0 300
9 Mankato Peppers 12U Orange Mankato, MN 12U B 3 2 0 300
13 Wayzata 12U Blue

Qualified

Plymouth, MN 12U B 2 2 0 240
13 Edina Sting 12U Edina, MN 12U C 2 2 0 240
13 Bloomington Blast Red 12U

Qualified

Bloomington, MN 12U B 2 2 0 240
13 STMA 12U White St. Michael, MN 12U B 2 2 0 240
17 Waconia Purple 12U Waconia, MN 12U B 1 2 0 180
17 CA Heat Red 12U New Hope, MN 12U B 1 2 0 180
17 Hopkins White 12U Hopkins, MN 12U B 1 2 0 180
17 St. Louis Park Jansen 12U

Qualified

St. Louis Park, MN 12U B 1 2 0 180
17 Coon Rapids Red 12U Coon Rapids, MN 12U B 1 2 0 180
17 Brooklyn Park Justin 12U

Qualified

Brooklyn Park, MN 12U B 2 2 0 180
17 Tonka White 12U

Qualified

Minnetonka , MN 12U B 1 2 0 180
17 Belle Plaine Red 12U

Qualified

Belle Plaine, MN 12U B 1 2 0 180
25 Prior Lake Gold 12U

Qualified

Prior Lake, MN 12U B 0 2 0 120
25 Andover Moses 12U Andover, MN 12U B 0 2 0 120
25 Rockford Black 12U

Qualified

Rockford, MN 12U B 0 2 0 120
25 Club 612 Navy 12U Minneapolis, MN 12U B 0 2 0 120
25 Princeton Orange 12U

Qualified

Princeton, MN 12U B 0 2 0 120
25 St. Francis 12U St. Francis, MN 12U B 0 2 0 120
25 Big Lake White 12U Big Lake, MN 12U B 1 2 0 120
25 Chanhassen Storm Black 12U Chanhassen, MN 12U B 0 2 0 120
33 ROSA Darr 12U Rogers/Otsego, MN 12U B 0 2 0 60

Games

Game Status Date Time Field Winner Score Loser Score
1 June 23, 2018 8:00AM F4 Big Lake White 12U 18 ROSA Darr 12U 14
2 June 23, 2018 8:00AM F3 Cambridge-Isanti Wiltrout 12U 19 Chanhassen Storm Black 12U 14
3 June 23, 2018 8:00AM F5 OMGAA Pautzke 12U 6 Mankato Peppers 12U Orange 2
4 June 23, 2018 8:00AM F6 Wayzata 12U Blue 6 St. Francis 12U 5
5 June 23, 2018 9:15AM F3 Tonka Silver 12U 10 Coon Rapids Red 12U 0
6 June 23, 2018 9:15AM F4 Monticello Black 12U 13 Andover Moses 12U 2
7 June 23, 2018 9:15AM F5 Belle Plaine Red 12U 5 Brooklyn Park Justin 12U 4
8 June 23, 2018 9:15AM F6 STMA Blue 12U 3 Shakopee Red 12U 0
9 June 23, 2018 10:30AM F3 St. Louis Park Jansen 12U 7 Prior Lake Gold 12U 1
10 June 23, 2018 10:30AM F4 Brainerd Ceynowa 12U 10 Club 612 Navy 12U 2
11 June 23, 2018 10:30AM F5 CA Heat Red 12U 6 Hopkins White 12U 3
12 June 23, 2018 10:30AM F6 STMA 12U White 13 Waconia Purple 12U 5
13 June 23, 2018 11:45AM F3 Westonka Black 12U 16 Princeton Orange 12U 1
14 June 23, 2018 11:45AM F4 Bloomington Blast Red 12U 4 Edina Sting 12U 1
15 June 23, 2018 11:45AM F5 Tonka White 12U 9 Rockford Black 12U 3
16 June 23, 2018 11:45AM F6 Brooklyn Park Wachholz 12U 6 STMA Silver 12U 4
17 June 23, 2018 1:00PM F3 Becker Blast Gold 12U 15 Big Lake White 12U 2
18 June 23, 2018 1:00PM F4 Brooklyn Park Justin 12U 16 ROSA Darr 12U 6
19 June 23, 2018 1:00PM F5 Shakopee Red 12U 9 Prior Lake Gold 12U 1
20 June 23, 2018 1:00PM F6 Coon Rapids Red 12U 15 St. Francis 12U 13
21 June 23, 2018 2:15PM F3 Mankato Peppers 12U Orange 16 Chanhassen Storm Black 12U 2
22 June 23, 2018 2:15PM F4 STMA Silver 12U 11 Rockford Black 12U 2
23 June 23, 2018 2:15PM F5 Edina Sting 12U 11 Princeton Orange 12U 10
24 June 23, 2018 2:15PM F6 Waconia Purple 12U 11 Big Lake White 12U 5
25 June 23, 2018 3:30PM F3 Hopkins White 12U 8 Club 612 Navy 12U 7
26 June 23, 2018 3:30PM F4 Brooklyn Park Justin 12U 9 Andover Moses 12U 5
27 June 23, 2018 3:30PM F5 Cambridge-Isanti Wiltrout 12U 6 OMGAA Pautzke 12U 5
28 June 23, 2018 3:30PM F6 Tonka Silver 12U 7 Wayzata 12U Blue 5
29 June 23, 2018 4:45PM F3 Monticello Black 12U 11 Belle Plaine Red 12U 9
30 June 23, 2018 4:45PM F4 STMA Blue 12U 2 St. Louis Park Jansen 12U 1
31 June 23, 2018 4:45PM F5 Brainerd Ceynowa 12U 12 CA Heat Red 12U 0
32 June 23, 2018 4:45PM F6 Becker Blast Gold 12U 13 STMA 12U White 1
33 June 23, 2018 6:00PM F3 Westonka Black 12U 5 Bloomington Blast Red 12U 0
34 June 23, 2018 6:00PM F4 Brooklyn Park Wachholz 12U 4 Tonka White 12U 3
35 June 23, 2018 6:00PM F5 OMGAA Pautzke 12U 2 Hopkins White 12U 1
36 June 23, 2018 6:00PM F6 Wayzata 12U Blue 7 Waconia Purple 12U 6
37 June 23, 2018 7:15PM F3 Edina Sting 12U 6 Belle Plaine Red 12U 1
38 June 23, 2018 7:15PM F4 STMA Silver 12U 9 St. Louis Park Jansen 12U 3
39 June 23, 2018 7:15PM F5 Mankato Peppers 12U Orange 9 CA Heat Red 12U 7
40 June 23, 2018 7:15PM F6 STMA 12U White 13 Coon Rapids Red 12U 6
41 June 23, 2018 8:30PM F3 Bloomington Blast Red 12U 5 Brooklyn Park Justin 12U 3
42 June 23, 2018 8:30PM F4 Shakopee Red 12U 6 Tonka White 12U 4
43 June 24, 2018 8:00AM F3 Cambridge-Isanti Wiltrout 12U 11 Tonka Silver 12U 4
44 June 24, 2018 8:00AM F4 STMA Blue 12U 15 Monticello Black 12U 0
45 June 24, 2018 8:00AM F5 Becker Blast Gold 12U 10 Brainerd Ceynowa 12U 0
46 June 24, 2018 8:00AM F6 Westonka Black 12U 9 Brooklyn Park Wachholz 12U 1
47 June 24, 2018 9:15AM F3 Shakopee Red 12U 10 Bloomington Blast Red 12U 4
48 June 24, 2018 9:15AM F4 Mankato Peppers 12U Orange 8 STMA 12U White 3
49 June 24, 2018 9:15AM F5 STMA Silver 12U 8 Edina Sting 12U 0
50 June 24, 2018 9:15AM F6 OMGAA Pautzke 12U 6 Wayzata 12U Blue 2
51 June 24, 2018 10:30AM F3 Shakopee Red 12U 9 Tonka Silver 12U 8
52 June 24, 2018 10:30AM F4 Monticello Black 12U 10 Mankato Peppers 12U Orange 9
53 June 24, 2018 10:30AM F5 Brainerd Ceynowa 12U 10 STMA Silver 12U 2
54 June 24, 2018 10:30AM F6 OMGAA Pautzke 12U 5 Brooklyn Park Wachholz 12U 1
55 June 24, 2018 11:45AM F3 STMA Blue 12U 8 Cambridge-Isanti Wiltrout 12U 3
56 June 24, 2018 11:45AM F5 Becker Blast Gold 12U 2 Westonka Black 12U 1
57 June 24, 2018 11:45AM F4 Monticello Black 12U 9 Shakopee Red 12U 3
58 June 24, 2018 11:45AM F6 Brainerd Ceynowa 12U 3 OMGAA Pautzke 12U 2
59 June 24, 2018 1:00PM F4 Westonka Black 12U 10 Monticello Black 12U 4
60 June 24, 2018 1:00PM F5 Brainerd Ceynowa 12U 9 Cambridge-Isanti Wiltrout 12U 3
61 June 24, 2018 2:15PM F4 Becker Blast Gold 12U 8 STMA Blue 12U 3
62 June 24, 2018 2:15PM F5 Brainerd Ceynowa 12U 6 Westonka Black 12U 2
63 June 24, 2018 3:30PM F4 Brainerd Ceynowa 12U 10 STMA Blue 12U 0
64 June 24, 2018 4:45PM F4 Becker Blast Gold 12U 6 Brainerd Ceynowa 12U 4