Big West 12-Under C Qualifier


Complex Name:Richfield Middle School
City, State:Richfield, MN
Tournament Dates:06/23/2018 through 06/24/2018
Age:12U
Class:C
Entry Fee:$210
National Berths:USA Northern,MOA
Director Name: Joy Jurewicz
Director Email: joyjurewicz@gmail.com
Director Cell Phone:612-272-0259
Director Home Phone:
 View Bracket

Teams

Place Team Name Community Age Class Wins Losses Ties Points
1 Shakopee White 12U

Qualified

Shakopee, MN 12U C 8 1 0 840
2 Andover Boys 12U

Qualified

Andover, MN 12U C 4 2 0 700
3 Becker Blast Silver 12U

Qualified

Becker, MN 12U C 4 2 0 560
4 Delano Orange 12U

Qualified

Delano, MN 12U C 4 2 0 420
5 Carver 12U Carver, MN 12U C 4 2 0 360
5 Chaska Purple 12U

Qualified

Chaska, MN 12U C 4 2 0 360
7 New Prague 12U White New Prague , MN 12U C 3 2 0 300
7 Richfield 12U Red Fricke Richfield, MN 12U C 4 2 0 300
9 CA Heat Black 12U New Hope, MN 12U C 3 2 0 240
9 Wayzata Fury 12U Plymouth/Wayzata , MN 12U C 2 2 0 240
9 TCU Blue 12U Lonsdale, MN 12U C 3 2 0 240
9 Richfield 12U Lindstrom White Richfield, MN 12U C 3 2 0 240
13 Princeton Tigers 12U White Princeton , MN 12U C 2 2 0 180
13 Cambridge-Isanti Milz 12U Cambridge, MN 12U C 2 2 0 180
13 Monticello Red 12U

Qualified

Monticello, MN 12U C 2 2 0 180
13 Monticello White 12U Monticello, MN 12U C 2 2 0 180
17 Brainerd Warriors Larson 12U Baxter, MN 12U C 1 2 0 120
17 Westonka Red 12U

Qualified

Mound, MN 12U C 1 2 0 120
17 Tonka Navy Wolfe 12U Minnetonka, MN 12U C 1 2 0 120
17 Club 612 Royal 12U Minneapolis, MN 12U C 0 2 0 120
17 Chaska Community Purple 12U Chaska, MN 12U C 1 2 0 120
17 St. Louis Park Wyatt St. Louis Park, MN 12U C 1 2 0 120
17 STMA Black 12U St. Michael-Albertville, MN 12U C 1 2 0 120
17 Champlin Park Tollefson 12U Champlin, MN 12U C 1 2 0 120
25 Belle Plaine White 12U Belle Plaine, MN 12U C 0 2 0 60
25 Anoka/Ramsey Black 12U Anoka, MN 12U C 0 2 0 60
25 Prior Lake 12U Navy Prior Lake, MN 12U C 0 2 0 60
25 Elk River Carlson 12U Elk River, MN 12U C 0 2 0 60
25 Jordan Gold 12U Jordan, MN 12U C 0 2 0 60
25 Brooklyn Park Wong 12U Brooklyn Park, MN 12U C 0 2 0 60
31 Soderville West 12U Blaine, MN 12U C 0 2 0 0

Games

Game Status Date Time Field Winner Score Loser Score
1 June 23, 2018 8:00AM F1 Tonka Navy Wolfe 12U 17 Club 612 Royal 12U 2
2 June 23, 2018 8:00AM F2 New Prague 12U White 17 Princeton Tigers 12U White 4
3 June 23, 2018 8:00AM F3 Monticello Red 12U 17 Brooklyn Park Wong 12U 6
4 June 23, 2018 8:00AM F4 Shakopee White 12U 15 Chaska Community Purple 12U 6
5 June 23, 2018 9:15AM F1 St. Louis Park Wyatt 14 Elk River Carlson 12U 7
6 June 23, 2018 9:15AM F2 Richfield 12U Red Fricke 10 Anoka/Ramsey Black 12U 2
7 June 23, 2018 9:15AM F3 Carver 12U 18 TCU Blue 12U 9
8 June 23, 2018 9:15AM F4 Delano Orange 12U 7 Soderville West 12U 0
9 June 23, 2018 10:30AM F1 Cambridge-Isanti Milz 12U 22 Brainerd Warriors Larson 12U 2
10 June 23, 2018 10:30AM F2 Champlin Park Tollefson 12U 7 Prior Lake 12U Navy 6
11 June 23, 2018 10:30AM F3 Wayzata Fury 12U 7 Richfield 12U Lindstrom White 4
12 June 23, 2018 10:30AM F4 Chaska Purple 12U 14 Jordan Gold 12U 2
13 June 23, 2018 11:45AM F1 Westonka Red 12U 14 CA Heat Black 12U 5
14 June 23, 2018 11:45AM F2 Monticello White 12U 12 Belle Plaine White 12U 4
15 June 23, 2018 11:45AM F3 Becker Blast Silver 12U 5 STMA Black 12U 4
16 June 23, 2018 11:45AM F4 Andover Boys 12U 3 Tonka Navy Wolfe 12U 0
17 June 23, 2018 1:00PM F1 New Prague 12U White 12 Monticello Red 12U 7
18 June 23, 2018 1:00PM F2 Shakopee White 12U 16 St. Louis Park Wyatt 1
19 June 23, 2018 1:00PM F3 Carver 12U 11 Richfield 12U Red Fricke 10
20 June 23, 2018 1:00PM F4 Delano Orange 12U 10 Cambridge-Isanti Milz 12U 3
21 June 23, 2018 2:15PM F1 Wayzata Fury 12U 18 Champlin Park Tollefson 12U 11
22 June 23, 2018 2:15PM F2 Chaska Purple 12U 10 Westonka Red 12U 7
23 June 23, 2018 2:15PM F3 Becker Blast Silver 12U 16 Monticello White 12U 1
24 June 23, 2018 2:15PM F4 Brainerd Warriors Larson 12U 7 Soderville West 12U 0
25 June 23, 2018 3:30PM F1 Richfield 12U Lindstrom White 16 Prior Lake 12U Navy 4
26 June 23, 2018 3:30PM F2 CA Heat Black 12U 12 Jordan Gold 12U 4
27 June 23, 2018 3:30PM F3 STMA Black 12U 22 Belle Plaine White 12U 6
28 June 23, 2018 3:30PM F4 Princeton Tigers 12U White 13 Brooklyn Park Wong 12U 4
29 June 23, 2018 4:45PM F1 Chaska Community Purple 12U 14 Elk River Carlson 12U 9
30 June 23, 2018 4:45PM F2 TCU Blue 12U 10 Anoka/Ramsey Black 12U 7
31 June 23, 2018 4:45PM F3 Richfield 12U Red Fricke 12 Club 612 Royal 12U 2
32 June 23, 2018 4:45PM F4 Monticello White 12U 22 Brainerd Warriors Larson 12U 2
33 June 23, 2018 6:00PM F1 Richfield 12U Lindstrom White 11 Westonka Red 12U 4
34 June 23, 2018 6:00PM F2 CA Heat Black 12U 11 Champlin Park Tollefson 12U 3
35 June 23, 2018 6:00PM F3 Cambridge-Isanti Milz 12U 15 STMA Black 12U 7
36 June 23, 2018 6:00PM F4 Princeton Tigers 12U White 13 St. Louis Park Wyatt 12
37 June 23, 2018 7:15PM F1 Monticello Red 12U 13 Chaska Community Purple 12U 6
38 June 23, 2018 7:15PM F2 TCU Blue 12U 7 Tonka Navy Wolfe 12U 0
39 June 24, 2018 8:00AM F1 Andover Boys 12U 8 New Prague 12U White 5
40 June 24, 2018 8:00AM F2 Shakopee White 12U 7 Carver 12U 4
41 June 24, 2018 8:00AM F3 Delano Orange 12U 8 Wayzata Fury 12U 5
42 June 24, 2018 8:00AM F4 Becker Blast Silver 12U 10 Chaska Purple 12U 7
43 June 24, 2018 9:15AM F1 Richfield 12U Lindstrom White 15 Monticello White 12U 7
44 June 24, 2018 9:15AM F2 CA Heat Black 12U 9 Cambridge-Isanti Milz 12U 4
45 June 24, 2018 9:15AM F3 Richfield 12U Red Fricke 1 Princeton Tigers 12U White 0
46 June 24, 2018 9:15AM F4 TCU Blue 12U 23 Monticello Red 12U 4
47 June 24, 2018 10:30AM F1 New Prague 12U White 6 Richfield 12U Lindstrom White 5
48 June 24, 2018 10:30AM F2 Carver 12U 13 CA Heat Black 12U 3
49 June 24, 2018 10:30AM F3 Richfield 12U Red Fricke 10 Wayzata Fury 12U 9
50 June 24, 2018 10:30AM F4 Chaska Purple 12U 8 TCU Blue 12U 4
51 June 24, 2018 11:45AM F1 Andover Boys 12U 5 Shakopee White 12U 4
52 June 24, 2018 11:45AM F2 Becker Blast Silver 12U 5 Delano Orange 12U 4
53 June 24, 2018 11:45AM F3 Carver 12U 7 New Prague 12U White 6
54 June 24, 2018 11:45AM F4 Chaska Purple 12U 8 Richfield 12U Red Fricke 7
55 June 24, 2018 1:00PM F1 Delano Orange 12U 6 Carver 12U 1
56 June 24, 2018 1:00PM F2 Shakopee White 12U 15 Chaska Purple 12U 5
57 June 24, 2018 2:15PM F1 Andover Boys 12U 8 Becker Blast Silver 12U 0
58 June 24, 2018 2:15PM F2 Shakopee White 12U 3 Delano Orange 12U 2
59 June 24, 2018 3:30PM F1 Shakopee White 12U 6 Becker Blast Silver 12U 5
60 June 24, 2018 4:45PM F1 Shakopee White 12U 4 Andover Boys 12U 2
61 June 24, 2018 6:00PM F1 Shakopee White 12U 5 Andover Boys 12U 1