Tri County 12-Under B Even Seeded State Qualifier McKnight


Complex Name:McKnight Fields
City, State:North St. Paul, MN
Tournament Dates:06/22/2018 through 06/24/2018
Age:12U
Class:B
Entry Fee:$180
National Berths:USA Northern,MOA
Director Name: Craig Hanlon
Director Email: craig.hanlon@gmail.com
Director Cell Phone:651-247-8493
Director Home Phone:
 View Bracket

Teams

Place Team Name Community Age Class Wins Losses Ties Points
1 Central St Croix Blue 12U

Qualified

Hammond/Roberts, WI 12U B 6 1 0 840
2 Rosemount Irish Chappuis 12U

Qualified

Rosemount, MN 12U B 4 1 0 700
3 Chisago Lakes Anderson 12U

Qualified

Lindstrom, MN 12U B 6 2 0 560
4 Hudson Oberle 12U

Qualified

Hudson, WI 12U B 3 2 0 420
5 Inver Grove Heights Spartans 12U

Qualified

Inver Grove Heights , MN 12U B 4 2 0 360
5 Lakeville Thunder Black 12U

Qualified

Lakeville, MN 12U B 3 2 0 360
7 Stillwater Black 12U

Qualified

Stillwater, MN 12U B 4 2 0 300
7 Hastings Blue 12U

Qualified

Hastings, MN 12U B 4 2 0 300
9 Central St. Croix White 12U Hammond, WI 12U B 2 2 0 240
9 White Bear Lake Black 12U

Qualified

White Bear Lake , MN 12U B 2 2 0 240
9 St. Anthony Huskies White 12U St. Anthony, MN 12U B 2 2 0 240
9 Hudson Silver 12U

Qualified

Hudson, WI 12U B 1 2 0 240
13 Hudson White 12U

Qualified

Hudson, WI 12U B 2 2 0 180
13 Faribault Fury Purple 12U

Qualified

Faribault, MN 12U B 2 2 0 180
13 Chisago lakes Kotval 12U Lindstrom , MN 12U B 2 2 0 180
13 Osceola Chieftains 12U Osceola, WI 12U B 2 2 0 180
17 Roseville Black 12U Roseville, MN 12U B 1 2 0 120
17 Prescott Holub 12U Prescott, WI 12U B 0 2 0 120
17 Silver Bullets Larsen 12U Lino Lakes, MN 12U B 0 2 0 120
17 Rosemount Irish Leuer 12U

Qualified

Rosemount, MN 12U B 1 2 0 120
17 North Branch Pederson 12U

Qualified

North Branch, MN 12U B 0 2 0 120
17 Northfield Maroon 12U Northfield, MN 12U B 1 2 0 120
17 St. Paul North Area/Rookies 12U St. Paul, MN 12U B 1 2 0 120
17 Woodbury White 12U

Qualified

Woodbury, MN 12U B 1 2 0 120
25 Apple Valley Fusion Swanson 12U Apple Valley, MN 12U B 0 2 0 60
25 Stillwater White 12U Stillwater, MN 12U B 0 2 0 60
25 Mendota Heights Kanavati 12U Mendota Heights, MN 12U B 0 2 0 60
25 Noth Polars Hill 12U

Qualified

North St. Paul, MN 12U C 0 2 0 60

Games

Game Status Date Time Field Winner Score Loser Score
1 June 22, 2018 5:00PM McK1 Stillwater Black 12U 8 Prescott Holub 12U 4
2 June 22, 2018 5:00PM McK2 Chisago lakes Kotval 12U 7 Mendota Heights Kanavati 12U 6
3 June 22, 2018 5:00PM McK3 Lakeville Thunder Black 12U 7 Rosemount Irish Leuer 12U 5
4 June 22, 2018 5:00PM McK4 Inver Grove Heights Spartans 1 15 Stillwater White 12U 3
5 June 22, 2018 6:30PM McK1 Hudson White 12U 9 Roseville Black 12U 8
6 June 22, 2018 6:30PM McK2 Woodbury White 12U 11 Silver Bullets Larsen 12U 2
7 June 22, 2018 6:30PM McK3 Hastings Blue 12U 14 White Bear Lake Black 12U 4
8 June 22, 2018 6:30PM McK4 Osceola Chieftains 12U 17 St. Paul North Area/Rookies 12 6
9 June 22, 2018 8:00PM McK1 Central St. Croix White 12U 13 Noth Polars Hill 12U 0
10 June 22, 2018 8:00PM McK2 Central St Croix Blue 12U 1 Northfield Maroon 12U 0
11 June 22, 2018 8:00PM McK3 Faribault Fury Purple 12U 12 Apple Valley Fusion Swanson 12 0
12 June 22, 2018 8:00PM McK4 Chisago Lakes Anderson 12U 3 North Branch Pederson 12U 2
13 June 23, 2018 8:00AM McK1 Hudson Silver 12U 7 Stillwater Black 12U 5
14 June 23, 2018 8:00AM McK2 Lakeville Thunder Black 12U 7 Chisago lakes Kotval 12U 6
15 June 23, 2018 8:00AM McK3 Inver Grove Heights Spartans 1 7 Hudson White 12U 6
16 June 23, 2018 8:00AM McK4 Rosemount Irish Chappuis 12U 9 Woodbury White 12U 2
17 June 23, 2018 9:30AM McK1 Hudson Oberle 12U 12 Hastings Blue 12U 1
18 June 23, 2018 9:30AM McK2 Central St. Croix White 12U 1 Osceola Chieftains 12U 0
19 June 23, 2018 9:30AM McK3 Central St Croix Blue 12U 1 Faribault Fury Purple 12U 0
20 June 23, 2018 9:30AM McK4 Chisago Lakes Anderson 12U 10 St. Anthony Huskies White 12U 4
21 June 23, 2018 11:00AM McK1 Roseville Black 12U 6 Stillwater White 12U 4
22 June 23, 2018 11:00AM McK2 Rosemount Irish Leuer 12U 6 Mendota Heights Kanavati 12U 3
23 June 23, 2018 11:00AM McK3 Northfield Maroon 12U 9 Apple Valley Fusion Swanson 12 3
24 June 23, 2018 11:00AM McK4 St. Paul North Area/Rookies 12 8 Noth Polars Hill 12U 2
25 June 23, 2018 12:30PM McK1 Hastings Blue 12U 12 Silver Bullets Larsen 12U 1
26 June 23, 2018 12:30PM McK2 St. Anthony Huskies White 12U 13 Prescott Holub 12U 8
27 June 23, 2018 12:30PM McK3 Stillwater Black 12U 17 North Branch Pederson 12U 1
28 June 23, 2018 12:30PM McK4 White Bear Lake Black 12U 7 Woodbury White 12U 4
29 June 23, 2018 2:00PM McK1 Osceola Chieftains 12U 11 Roseville Black 12U 3
30 June 23, 2018 2:00PM McK2 Faribault Fury Purple 12U 7 Rosemount Irish Leuer 12U 1
31 June 23, 2018 2:00PM McK3 Chisago lakes Kotval 12U 18 Northfield Maroon 12U 3
32 June 23, 2018 2:00PM McK4 Hudson White 12U 12 St. Paul North Area/Rookies 12 4
33 June 23, 2018 3:30PM McK1 Hastings Blue 12U 9 Osceola Chieftains 12U 1
34 June 23, 2018 3:30PM McK2 St. Anthony Huskies White 12U 11 Faribault Fury Purple 12U 9
35 June 23, 2018 3:30PM McK3 Stillwater Black 12U 8 Chisago lakes Kotval 12U 4
36 June 23, 2018 3:30PM McK4 White Bear Lake Black 12U 8 Hudson White 12U 7
37 June 23, 2018 5:00PM McK1 Lakeville Thunder Black 12U 9 Hudson Silver 12U 7
38 June 23, 2018 5:00PM McK2 Rosemount Irish Chappuis 12U 7 Inver Grove Heights Spartans 1 3
39 June 23, 2018 5:00PM McK3 Hudson Oberle 12U 13 Central St. Croix White 12U 1
40 June 23, 2018 5:00PM McK4 Central St Croix Blue 12U 14 Chisago Lakes Anderson 12U 0
41 June 23, 2018 6:30PM McK1 Hastings Blue 12U 8 Hudson Silver 12U 1
42 June 23, 2018 6:30PM McK2 Inver Grove Heights Spartans 1 9 St. Anthony Huskies White 12U 3
43 June 23, 2018 6:30PM McK3 Stillwater Black 12U 12 Central St. Croix White 12U 3
44 June 23, 2018 6:30PM McK4 Chisago Lakes Anderson 12U 7 White Bear Lake Black 12U 2
45 June 24, 2018 8:00AM McK1 Rosemount Irish Chappuis 12U 13 Lakeville Thunder Black 12U 7
46 June 24, 2018 8:00AM McK2 Central St Croix Blue 12U 7 Hudson Oberle 12U 5
47 June 24, 2018 8:00AM McK3 Inver Grove Heights Spartans 1 15 Hastings Blue 12U 6
48 June 24, 2018 8:00AM McK4 Chisago Lakes Anderson 12U 6 Stillwater Black 12U 5
49 June 24, 2018 9:30AM McK1 Hudson Oberle 12U 14 Inver Grove Heights Spartans 1 10
50 June 24, 2018 9:30AM McK2 Chisago Lakes Anderson 12U 5 Lakeville Thunder Black 12U 2
51 June 24, 2018 11:00AM McK1 Rosemount Irish Chappuis 12U 1 Central St Croix Blue 12U 0
52 June 24, 2018 11:00AM McK2 Chisago Lakes Anderson 12U 1 Hudson Oberle 12U 0
53 June 24, 2018 12:30PM McK1 Central St Croix Blue 12U 1 Chisago Lakes Anderson 12U 0
54 June 24, 2018 2:00PM McK1 Central St Croix Blue 12U 1 Rosemount Irish Chappuis 12U 0