Tri County 16-under B State Qualifier


Complex Name:Aronson Park
City, State:Lakeville, MN
Tournament Dates:07/14/2018 through 07/15/2018
Age:16U
Class:B
Entry Fee:$180
National Berths:USA Northern,MOA
Director Name: Todd Rasmussen
Director Email: toddras@charter.net
Director Cell Phone:612-719-6266
Director Home Phone:
 View Bracket

Teams

Place Team Name Community Age Class Wins Losses Ties Points
1 Chatfield Fireballs 16U

Qualified

Chatfield, MN 16U B 5 0 0 640
2 Faribault Force 16U

Qualified

Faribault, MN 16U B 5 2 0 500
3 Woodbury Blue 16U

Qualified

Woodbury , MN 16U B 3 2 0 400
4 KMGSA KoMets 16U

Qualified

Kasson, MN 16U B 4 2 0 320
5 Lakeville Thunder Black 16U Lakeville, MN 16U B 2 2 0 240
5 North Lakes Ice 16U Lindstrom, MN 16U B 3 2 0 240
7 St. Anthony Huskies 16U St. Anthony, MN 16U B 2 2 0 180
7 St. Paul North Area/Rookies Blue 16U St. Paul, MN 16U B 2 2 0 180
9 St. Paul Highland Gold 16U St. Paul, MN 16U B 1 2 0 120
9 Roseville 16U Roseville, MN 16U B 1 2 0 120
9 South St. Paul Packers 16U South St. Paul, MN 16U B 1 2 0 120
9 Centennial Black 16U Lino Lakes, MN 16U B 1 2 0 120
13 White Bear Lake 16U Black White Bear Lake, MN 16U B 0 2 0 60
13 MVSA KnightMares 16U New Brighton, MN 16U B 0 2 0 60
13 Lakeville Thunder Blue 16U Lakeville , MN 16U B 0 2 0 60
13 Cottage Grove White 16U Cottage Grove, MN 16U B 0 2 0 60

Games

Game Status Date Time Field Winner Score Loser Score
1 July 14, 2018 8:00AM Aron 1 St. Anthony Huskies 16U 20 Cottage Grove White 16U 0
2 July 14, 2018 8:00AM Aron 2 Chatfield Fireballs 16U 15 St. Paul Highland Gold 16U 0
3 July 14, 2018 8:00AM Aron 3 KMGSA KoMets 16U 11 North Lakes Ice 16U 0
4 July 14, 2018 8:00AM Aron 4 Faribault Force 16U 16 MVSA KnightMares 16U 0
5 July 14, 2018 9:30AM Aron 1 Lakeville Thunder Black 16U 7 Centennial Black 16U 0
6 July 14, 2018 9:30AM Aron 2 South St. Paul Packers 16U 5 White Bear Lake 16U Black 3
7 July 14, 2018 9:30AM Aron 3 Woodbury Blue 16U 19 Lakeville Thunder Blue 16U 6
8 July 14, 2018 9:30AM Aron 4 St. Paul North Area/Rookies Bl 13 Roseville 16U 5
9 July 14, 2018 11:00AM Aron 1 St. Paul Highland Gold 16U 10 Cottage Grove White 16U 5
10 July 14, 2018 11:00AM Aron 2 North Lakes Ice 16U 3 MVSA KnightMares 16U 2
11 July 14, 2018 11:00AM Aron 3 Centennial Black 16U 7 White Bear Lake 16U Black 2
12 July 14, 2018 11:00AM Aron 4 Roseville 16U 12 Lakeville Thunder Blue 16U 11
13 July 14, 2018 12:30PM Aron 1 Chatfield Fireballs 16U 6 St. Anthony Huskies 16U 3
14 July 14, 2018 12:30PM Aron 2 Faribault Force 16U 5 KMGSA KoMets 16U 0
15 July 14, 2018 12:30PM Aron 3 Lakeville Thunder Black 16U 3 South St. Paul Packers 16U 2
16 July 14, 2018 12:30PM Aron 4 Woodbury Blue 16U 9 St. Paul North Area/Rookies Bl 1
17 July 14, 2018 2:00PM Aron 1 St. Anthony Huskies 16U 12 Roseville 16U 6
18 July 14, 2018 2:00PM Aron 2 KMGSA KoMets 16U 13 Centennial Black 16U 2
19 July 14, 2018 2:00PM Aron 3 North Lakes Ice 16U 3 South St. Paul Packers 16U 1
20 July 14, 2018 2:00PM Aron 4 St. Paul North Area/Rookies Bl 7 St. Paul Highland Gold 16U 5
21 July 14, 2018 3:30PM Aron 1 Chatfield Fireballs 16U 4 Faribault Force 16U 0
22 July 14, 2018 3:30PM Aron 2 Woodbury Blue 16U 8 Lakeville Thunder Black 16U 0
23 July 14, 2018 3:30PM Aron 3 North Lakes Ice 16U 4 St. Paul North Area/Rookies Bl 3
24 July 14, 2018 3:30PM Aron 4 KMGSA KoMets 16U 13 St. Anthony Huskies 16U 5
25 July 15, 2018 9:00AM Aron 3 Faribault Force 16U 4 North Lakes Ice 16U 1
26 July 15, 2018 9:00AM Aron 4 KMGSA KoMets 16U 6 Lakeville Thunder Black 16U 2
27 July 15, 2018 10:30AM Aron 3 Chatfield Fireballs 16U 15 Woodbury Blue 16U 10
28 July 15, 2018 10:30AM Aron 4 Faribault Force 16U 4 KMGSA KoMets 16U 3
29 July 15, 2018 12:00PM Aron 3 Faribault Force 16U 12 Woodbury Blue 16U 7
30 July 15, 2018 1:30PM Aron 3 Chatfield Fireballs 16U 10 Faribault Force 16U 5