2018 Mall of America Championships 10B


Complex Name:Dred Scott
City, State:Bloomington, MN
Tournament Dates:07/26/2018 through 07/29/2018
Age:10U
Class:B
Entry Fee:$450
National Berths:
Director Name: Jessica Musta
Director Email: bfatourney@gmail.com
Director Cell Phone:612-396-8136
Director Home Phone:
 View Bracket

Teams

Place Team Name Community Age Class Wins Losses Ties Points
1 Owatonna Crush Orange 10U

Qualified

Owatonna, MN 10U C 4 0 0 1200
2 Dirt Diamond Divas 10U

Qualified

Jesup, IA 10U C 4 0 0 1000
3 Tonka Black Bourgerie 10U

Qualified

Minnetonka, MN 10U B 4 1 0 800
4 Mendota Heights Christopherson 10U

Qualified

Mendota Heights, MN 10U B 3 1 0 600
5 Prior Lake Gold 10U

Qualified

Prior Lake, MN 10U B 4 0 0 540
5 New Ulm Blue 10U

Qualified

New Ulm, MN 10U B 4 0 0 540
7 East Ridge Black 10U

Qualified

Woodbury, MN 10U B 3 1 0 480
7 Tonka Blue 10U

Qualified

Minnetonka, MN 10U B 3 1 0 480
9 St. Francis Kiser 10U

Qualified

St. Francis, MN 10U B 3 1 0 420
9 Oakdale Black 10U

Qualified

Oakdale, MN 10U B 3 1 0 420
9 Prior Lake White 10U

Qualified

Prior Lake, MN 10U B 3 1 0 420
9 Farmington Blue 10U

Qualified

Farmington, MN 10U B 3 1 0 420
13 New Prague 10U Red New Prague, MN 10U B 3 1 0 360
13 Club 612 Heinecke 10U

Qualified

Minneapolis, MN 10U B 4 1 0 360
13 White Bear Lake 10U White

Qualified

White Bear Lake, MN 10U C 4 1 0 360
13 Waite Park Blue 10U

Qualified

Waite Park, MN 10U B 3 1 0 360
17 Stillwater Black 10U

Qualified

Stillwater, MN 10U B 3 2 0 240
17 Polars Wilhelmy 10U

Qualified

North St. Paul, MN 10U B 3 2 0 240
17 STMA Blue 10U

Qualified

St. Michael-Albertville, MN 10U B 2 2 0 240
17 Bloomington Blast Red 10U

Qualified

Bloomington, MN 10U B 2 2 0 240
17 Hopkins Blue 10U

Qualified

Hopkins, MN 10U B 2 2 0 240
17 Zimmerman Thunder Navy 10U

Qualified

Zimmerman, MN 10U C 3 2 0 240
17 Silver Bullets Keene 10U

Qualified

Circle Pines, MN 10U B 3 2 0 240
17 Monticello Red 10U Monticello, MN 10U C 3 2 0 240
25 Lakeville Thunder White 10U Lakeville, MN 10U B 2 2 0 180
25 Orono Blue 10U

Qualified

Orono, MN 10U B 2 2 0 180
25 Princeton Black 10U

Qualified

Princeton, MN 10U B 2 2 0 180
25 Woodbury Struve 10U

Qualified

Woodbury, MN 10U B 2 2 0 180
25 White Bear Lake Black 10U

Qualified

White Bear Lake , MN 10U B 2 2 0 180
25 Soderville Beckman 10U

Qualified

Blaine, MN 10U B 2 2 0 180
25 Edina Sting 10U

Qualified

Edina, MN 10U B 2 2 0 180
25 River Falls 10U

Qualified

River Falls, WI 10U C 2 2 0 180
33 Farmington White 10U

Qualified

Farmington, MN 10U B 1 2 0 120
33 Farmington Red 10U

Qualified

Farmington, MN 10U B 1 2 0 120
33 New Prague Black 10U New Prague, MN 10U B 1 2 0 120
33 Mendota Heights Red 10U

Qualified

Mendota Heights, MN 10U B 1 2 0 120
33 IGH Spartans 10U

Qualified

Inver Grove Heights, MN 10U B 1 2 0 120
33 Bloomington Blast White 10U Bloomington, MN 10U B 1 2 0 120
33 St. Anthony Huskies White 10U

Qualified

St. Anthony, MN 10U B 1 2 0 120
33 Cambridge-Isanti 10U

Qualified

Cambridge, MN 10U C 1 2 0 120
33 MVSA Black 10U Shoreview, MN 10U B 1 2 0 120
33 Blue Earth Diamonds 10U

Qualified

Blue Earth, MN 10U C 1 2 0 120
33 Central St. Croix Blue 10U

Qualified

Roberts, WI 10U C 1 2 0 120
33 Chisago Lakes Leritz 10U

Qualified

Lindstrom, MN 10U B 1 2 0 120
33 ROSA Wallace 10U

Qualified

Rogers, MN 10U B 1 2 0 120
33 Shakopee Red 10U

Qualified

Shakopee, MN 10U B 1 2 0 120
33 Lakeville Thunder Black 10U

Qualified

Lakeville, MN 10U B 1 2 0 120
33 Faribault Fury Black 10U

Qualified

Faribault, MN 10U C 1 2 0 120
49 Somerset 10U

Qualified

Somerset , WI 10U B 0 2 0 60
49 Coon Rapids Black 10U

Qualified

Coon Rapids, MN 10U B 0 2 0 60
49 Bloomington Blast Black 10U Bloomington, MN 10U B 0 2 0 60
49 Forest Lake Gold 10U

Qualified

Forest Lake, MN 10U B 0 2 0 60
49 Baldwin-Woodville Hawks 10U

Qualified

Baldwin, WI 10U B 0 2 0 60
49 Prior Lake Navy 10U Prior Lake, MN 10U C 0 2 0 60
49 Elk River Dehn 10U

Qualified

Elk River, MN 10U C 0 2 0 60
49 Edina Black 10U

Qualified

Edina, MN 10U B 0 2 0 60
49 Soderville Zenk 10U

Qualified

Blaine, MN 10U B 0 2 0 60
49 Eagan Larson 10U Eagan, MN 10U B 0 2 0 60
49 Eagan Meschke 10U

Qualified

Eagan, MN 10U C 0 2 0 60
49 Orono Red 10U

Qualified

Orono, MN 10U C 0 2 0 60
49 St. Louis Park Bandits 10U

Qualified

St Louis Park, MN 10U B 0 2 0 60
49 Eden Prairie Red 10U

Qualified

Eden Prairie, MN 10U B 0 2 0 60
49 St. Louis Park Black 10U

Qualified

St. Louis Park, MN 10U B 0 2 0 60
49 Red Wing White 10U Red Wing, MN 10U C 0 2 0 60

Games

Game Status Date Time Field Winner Score Loser Score
1 July 27, 2018 1:00PM F2 STMA Blue 10U 10 Elk River Dehn 10U 2
2 July 27, 2018 1:00PM F3 Lakeville Thunder Black 10U 8 Farmington White 10U 6
3 July 27, 2018 1:00PM F4 New Ulm Blue 10U 14 Shakopee Red 10U 0
4 July 27, 2018 1:00PM F6 Bloomington Blast White 10U 11 Eagan Larson 10U 10
5 July 27, 2018 1:00PM F7 East Ridge Black 10U 14 Baldwin-Woodville Hawks 10U 7
6 July 27, 2018 1:00PM F8 Faribault Fury Black 10U 12 Club 612 Heinecke 10U 11
7 July 27, 2018 1:00PM F9 MVSA Black 10U 7 Soderville Beckman 10U 5
8 July 27, 2018 1:00PM F10 New Prague 10U Red 12 Edina Black 10U 11
9 July 27, 2018 1:00PM F11 Owatonna Crush Orange 10U 11 Eden Prairie Red 10U 3
10 July 27, 2018 2:30PM F2 St. Anthony Huskies White 10U 10 White Bear Lake 10U White 4
11 July 27, 2018 2:30PM F3 Tonka Blue 10U 13 Red Wing White 10U 1
12 July 27, 2018 2:30PM F4 IGH Spartans 10U 8 Princeton Black 10U 5
13 July 27, 2018 2:30PM F6 Waite Park Blue 10U 17 Somerset 10U 11
14 July 27, 2018 2:30PM F7 Silver Bullets Keene 10U 6 Monticello Red 10U 5
15 July 27, 2018 2:30PM F8 Mendota Heights Christopherson 11 Bloomington Blast Black 10U 4
16 July 27, 2018 2:30PM F9 Woodbury Struve 10U 15 River Falls 10U 6
17 July 27, 2018 2:30PM F10 Prior Lake White 10U 8 Stillwater Black 10U 5
18 July 27, 2018 2:30PM F11 Lakeville Thunder White 10U 10 Soderville Zenk 10U 7
19 July 27, 2018 4:00PM F2 Dirt Diamond Divas 10U 10 Orono Red 10U 3
20 July 27, 2018 4:00PM F3 Tonka Black Bourgerie 10U 14 Orono Blue 10U 3
21 July 27, 2018 4:00PM F4 St. Francis Kiser 10U 4 Cambridge-Isanti 10U 3
22 July 27, 2018 4:00PM F6 Polars Wilhelmy 10U 15 Forest Lake Gold 10U 2
23 July 27, 2018 4:00PM F7 Bloomington Blast Red 10U 16 Eagan Meschke 10U 2
24 July 27, 2018 4:00PM F8 Mendota Heights Red 10U 12 Zimmerman Thunder Navy 10U 6
25 July 27, 2018 4:00PM F9 Hopkins Blue 10U 12 Coon Rapids Black 10U 5
26 July 27, 2018 4:00PM F10 New Prague Black 10U 11 Edina Sting 10U 1
27 July 27, 2018 4:00PM F11 Oakdale Black 10U 5 Central St. Croix Blue 10U 2
28 July 27, 2018 5:30PM F2 White Bear Lake Black 10U 6 Prior Lake Navy 10U 5
29 July 27, 2018 5:30PM F3 Farmington Blue 10U 10 ROSA Wallace 10U 4
30 July 27, 2018 5:30PM F4 Chisago Lakes Leritz 10U 9 St. Louis Park Bandits 10U 2
31 July 27, 2018 5:30PM F6 Prior Lake Gold 10U 14 St. Louis Park Black 10U 0
32 July 27, 2018 5:30PM F7 Blue Earth Diamonds 10U 11 Farmington Red 10U 2
33 July 27, 2018 5:30PM F8 Farmington White 10U 13 Elk River Dehn 10U 4
34 July 27, 2018 5:30PM F9 Shakopee Red 10U 12 Eagan Larson 10U 4
35 July 27, 2018 5:30PM F10 Club 612 Heinecke 10U 11 Baldwin-Woodville Hawks 10U 6
36 July 27, 2018 5:30PM F11 Soderville Beckman 10U 11 Edina Black 10U 6
37 July 27, 2018 7:00PM F2 White Bear Lake 10U White 8 Eden Prairie Red 10U 7
38 July 27, 2018 7:00PM F3 Princeton Black 10U 10 Red Wing White 10U 3
39 July 27, 2018 7:00PM F4 Monticello Red 10U 11 Somerset 10U 5
40 July 27, 2018 7:00PM F6 River Falls 10U 14 Bloomington Blast Black 10U 5
41 July 27, 2018 7:00PM F7 Stillwater Black 10U 9 Soderville Zenk 10U 7
42 July 27, 2018 7:00PM F8 Orono Blue 10U 13 Orono Red 10U 7
43 July 27, 2018 7:00PM F9 Cambridge-Isanti 10U 8 Forest Lake Gold 10U 3
44 July 27, 2018 7:00PM F10 Zimmerman Thunder Navy 10U 11 Eagan Meschke 10U 10
45 July 27, 2018 7:00PM F11 Edina Sting 10U 11 Coon Rapids Black 10U 5
46 July 28, 2018 8:00AM F2 Central St. Croix Blue 10U 10 Prior Lake Navy 10U 4
47 July 28, 2018 8:00AM F3 ROSA Wallace 10U 12 St. Louis Park Bandits 10U 10
48 July 28, 2018 8:00AM F4 Farmington Red 10U 14 St. Louis Park Black 10U 8
49 July 28, 2018 8:00AM F8 STMA Blue 10U 9 Lakeville Thunder Black 10U 4
50 July 28, 2018 8:00AM F9 New Ulm Blue 10U 7 Bloomington Blast White 10U 1
51 July 28, 2018 8:00AM F10 East Ridge Black 10U 9 Faribault Fury Black 10U 2
52 July 28, 2018 8:00AM F11 New Prague 10U Red 12 MVSA Black 10U 11
53 July 28, 2018 9:30AM F2 Owatonna Crush Orange 10U 13 St. Anthony Huskies White 10U 1
54 July 28, 2018 9:30AM F3 Tonka Blue 10U 14 IGH Spartans 10U 2
55 July 28, 2018 9:30AM F4 Waite Park Blue 10U 4 Silver Bullets Keene 10U 3
56 July 28, 2018 9:30AM F8 Mendota Heights Christopherson 14 Woodbury Struve 10U 5
57 July 28, 2018 9:30AM F9 Prior Lake White 10U 8 Lakeville Thunder White 10U 7
58 July 28, 2018 9:30AM F10 Dirt Diamond Divas 10U 7 Tonka Black Bourgerie 10U 5
59 July 28, 2018 9:30AM F11 St. Francis Kiser 10U 14 Polars Wilhelmy 10U 8
60 July 28, 2018 11:00AM F2 Bloomington Blast Red 10U 10 Mendota Heights Red 10U 8
61 July 28, 2018 11:00AM F3 Hopkins Blue 10U 13 New Prague Black 10U 11
62 July 28, 2018 11:00AM F4 Oakdale Black 10U 7 White Bear Lake Black 10U 6
63 July 28, 2018 11:00AM F8 Farmington Blue 10U 12 Chisago Lakes Leritz 10U 2
64 July 28, 2018 11:00AM F9 Prior Lake Gold 10U 11 Blue Earth Diamonds 10U 2
65 July 28, 2018 11:00AM F10 Woodbury Struve 10U 18 Farmington White 10U 17
66 July 28, 2018 11:00AM F11 Silver Bullets Keene 10U 9 Shakopee Red 10U 2
67 July 28, 2018 12:30PM F2 Club 612 Heinecke 10U 7 IGH Spartans 10U 3
68 July 28, 2018 12:30PM F3 Soderville Beckman 10U 7 St. Anthony Huskies White 10U 6
69 July 28, 2018 12:30PM F4 White Bear Lake 10U White 9 MVSA Black 10U 8
70 July 28, 2018 12:30PM F8 Princeton Black 10U 13 Faribault Fury Black 10U 7
71 July 28, 2018 12:30PM F9 Monticello Red 10U 15 Bloomington Blast White 10U 6
72 July 28, 2018 12:30PM F10 River Falls 10U 13 Lakeville Thunder Black 10U 9
73 July 28, 2018 12:30PM F11 Stillwater Black 10U 8 Blue Earth Diamonds 10U 3
74 July 28, 2018 2:00PM F2 Orono Blue 10U 11 Chisago Lakes Leritz 10U 9
75 July 28, 2018 2:00PM F3 White Bear Lake Black 10U 9 Cambridge-Isanti 10U 2
76 July 28, 2018 2:00PM F4 Zimmerman Thunder Navy 10U 12 New Prague Black 10U 6
77 July 28, 2018 2:00PM F8 Edina Sting 10U 10 Mendota Heights Red 10U 9
78 July 28, 2018 2:00PM F9 Polars Wilhelmy 10U 9 Central St. Croix Blue 10U 7
79 July 28, 2018 2:00PM F10 Tonka Black Bourgerie 10U 9 ROSA Wallace 10U 3
80 July 28, 2018 2:00PM F11 Lakeville Thunder White 10U 11 Farmington Red 10U 3
81 July 28, 2018 3:30PM F2 New Ulm Blue 10U 8 STMA Blue 10U 1
82 July 28, 2018 3:30PM F3 East Ridge Black 10U 10 New Prague 10U Red 6
83 July 28, 2018 3:30PM F4 Owatonna Crush Orange 10U 5 Tonka Blue 10U 2
84 July 28, 2018 3:30PM F8 Mendota Heights Christopherson 12 Waite Park Blue 10U 6
85 July 28, 2018 3:30PM F9 Dirt Diamond Divas 10U 10 Prior Lake White 10U 4
86 July 28, 2018 3:30PM F10 St. Francis Kiser 10U 5 Bloomington Blast Red 10U 0
87 July 28, 2018 3:30PM F11 Oakdale Black 10U 7 Hopkins Blue 10U 1
88 July 28, 2018 3:30PM F6 Prior Lake Gold 10U 9 Farmington Blue 10U 3
89 July 28, 2018 5:00PM F2 Tonka Black Bourgerie 10U 12 Lakeville Thunder White 10U 1
90 July 28, 2018 5:00PM F3 Polars Wilhelmy 10U 14 Edina Sting 10U 5
91 July 28, 2018 5:00PM F4 Zimmerman Thunder Navy 10U 11 White Bear Lake Black 10U 7
92 July 28, 2018 5:00PM F8 Stillwater Black 10U 10 Orono Blue 10U 5
93 July 28, 2018 5:00PM F9 Monticello Red 10U 11 River Falls 10U 5
94 July 28, 2018 5:00PM F10 White Bear Lake 10U White 9 Princeton Black 10U 8
95 July 28, 2018 6:30PM F2 Club 612 Heinecke 10U 9 Soderville Beckman 10U 8
96 July 28, 2018 6:30PM F3 Silver Bullets Keene 10U 9 Woodbury Struve 10U 7
97 July 28, 2018 6:30PM F4 Tonka Black Bourgerie 10U 14 STMA Blue 10U 5
98 July 28, 2018 6:30PM F8 New Prague 10U Red 5 Polars Wilhelmy 10U 2
99 July 28, 2018 6:30PM F9 Tonka Blue 10U 5 Zimmerman Thunder Navy 10U 0
100 July 28, 2018 6:30PM F10 Waite Park Blue 10U 11 Stillwater Black 10U 2
101 July 29, 2018 8:00AM F2 Prior Lake White 10U 9 Monticello Red 10U 5
102 July 29, 2018 8:00AM F3 White Bear Lake 10U White 6 Bloomington Blast Red 10U 3
103 July 29, 2018 8:00AM F4 Club 612 Heinecke 10U 8 Hopkins Blue 10U 7
104 July 29, 2018 8:00AM F8 Farmington Blue 10U 9 Silver Bullets Keene 10U 3
105 July 29, 2018 8:00AM F9 New Ulm Blue 10U 5 East Ridge Black 10U 1
106 July 29, 2018 8:00AM F10 Owatonna Crush Orange 10U 11 Mendota Heights Christopherson 4
107 July 29, 2018 8:00AM F11 Dirt Diamond Divas 10U 12 St. Francis Kiser 10U 0
108 July 29, 2018 9:30AM F2 Prior Lake Gold 10U 8 Oakdale Black 10U 4