South St. Paul Stockyard Stampede 10U


Complex Name:Kaposia Landing
City, State:South St. Paul, MN
Tournament Dates:06/08/2019 through 06/09/2019
Age:10U
Class:B,C
Entry Fee:$300
National Berths:Monsta
Director Name: Mike Casalenda
Director Email: sspgfa@gmail.com
Director Cell Phone:651-285-3220
 Click here to view the flyer.

Teams

Place Team Name Community Age Class Wins Losses Ties Points
1 SPNAR Red 10U

Qualified

St. Paul, MN 10U B 5 0 0 360
2 Mendota Heights White 10U

Qualified

Mendota Heights, MN 10U B 4 1 0 300
3 IGH Spartans Blue 10U

Qualified

Inver Grove Heights, MN 10U B 3 2 0 240
4 South St. Paul Packers 10U South St. Paul, MN 10U C 1 3 1 180
5 Ellsworth 10U Ellsworth, WI 10U B 2 3 0 120
5 Prior Lake Blue 10U Prior Lake, MN 10U C 2 2 1 120
7 Farmington Green 10U Farmington, MN 10U C 1 3 1 60
7 Oakdale White 10U Oakdale, MN 10U C 0 4 1 60

Games

Game Date Time Field Winner Score Loser Score
1 June 08, 2019 8:00 F4 South St. Paul Packers 10U 11 Ellsworth 10U 8
2 June 08, 2019 8:00 F3 Mendota Heights White 10U 13 Prior Lake Blue 10U 8
3 June 08, 2019 9:30 F3 SPNAR Red 10U 11 IGH Spartans Blue 10U 4
4 June 08, 2019 9:30 F4 Farmington Green 10U 5 Oakdale White 10U 5
5 June 08, 2019 11:00 F3 Ellsworth 10U 15 Prior Lake Blue 10U 9
6 June 08, 2019 11:00 F4 Mendota Heights White 10U 12 South St. Paul Packers 10U 3
7 June 08, 2019 12:30 F3 SPNAR Red 10U 15 Farmington Green 10U 4
8 June 08, 2019 12:30 F4 IGH Spartans Blue 10U 15 Oakdale White 10U 0
9 June 08, 2019 2:00 F3 Mendota Heights White 10U 14 Ellsworth 10U 9
10 June 08, 2019 2:00 F4 South St. Paul Packers 10U 9 Prior Lake Blue 10U 9
11 June 08, 2019 3:30 F3 SPNAR Red 10U 15 Oakdale White 10U 5
12 June 08, 2019 3:30 F4 IGH Spartans Blue 10U 15 Farmington Green 10U 11
13 June 09, 2019 9:00 F3 Ellsworth 10U 10 Oakdale White 10U 7
14 June 09, 2019 9:00 F4 Prior Lake Blue 10U 15 Farmington Green 10U 9
15 June 09, 2019 10:30 F3 Mendota Heights White 10U 6 IGH Spartans Blue 10U 5
16 June 09, 2019 10:30 F4 SPNAR Red 10U 10 South St. Paul Packers 10U 4
17 June 09, 2019 12:00 F3 Farmington Green 10U 13 Oakdale White 10U 12
18 June 09, 2019 12:00 F4 Prior Lake Blue 10U 10 Ellsworth 10U 8
19 June 09, 2019 1:30 F3 IGH Spartans Blue 10U 11 South St. Paul Packers 10U 8
20 June 09, 2019 1:30 F4 SPNAR Red 10U 9 Mendota Heights White 10U 7