Bison Showdown 10U AB


Complex Name:Bentfield Mills Park
City, State:Buffalo, MN
Tournament Dates:06/07/2019 through 06/09/2019
Age:10U
Class:A,B
Entry Fee:$325
National Berths:Monsta
Director Name: Tom Boser
Director Email: tom.boser7@gmail.com
Director Cell Phone:612-839-7676

Teams

Place Team Name Community Age Class Wins Losses Ties Points
1 Wayzata Gold 10U

Qualified

Plymouth, MN 10U A 5 0 1 480
2 Delano Black 10U

Qualified

Delano, MN 10U B 4 1 1 400
3 Elk River Red 10U

Qualified

Elk River, MN 10U A 4 1 0 320
4 Buffalo Purple 10U

Qualified

Buffalo, MN 10U B 3 2 0 240
5 Princeton Black 10U

Qualified

Princeton, MN 10U B 2 2 1 180
5 ROSA Black 10U

Qualified

Rogers, MN 10U C 2 3 0 180
7 STMA Blue 10U

Qualified

St Michael, MN 10U B 2 3 0 120
7 STMA Gold 10U

Qualified

St. Michael, MN 10U A 3 1 1 120
9 Rockford Black 10U

Qualified

Rockford, MN 10U B 2 4 0 60
9 Orono Red 10U

Qualified

Orono, MN 10U B 1 4 0 60
9 Shakopee Red 10U

Qualified

Shakopee, MN 10U B 2 4 0 60
9 Rockford Green 10U Rockford, MN 10U B 0 5 0 60

Games

Game Date Time Field Winner Score Loser Score
1 June 07, 2019 6:30 BM1 Wayzata Gold 10U 5 Delano Black 10U 5
2 June 07, 2019 6:30 MB2 STMA Blue 10U 11 Orono Red 10U 4
3 June 08, 2019 9:30 NW1 Wayzata Gold 10U 13 STMA Blue 10U 4
4 June 08, 2019 9:30 NW2 Delano Black 10U 15 Orono Red 10U 0
5 June 08, 2019 12:30 NW1 Wayzata Gold 10U 11 Orono Red 10U 0
6 June 08, 2019 12:30 NW2 Delano Black 10U 10 STMA Blue 10U 4
7 June 07, 2019 6:30 BM3 STMA Gold 10U 4 Princeton Black 10U 4
8 June 07, 2019 6:30 BM4 Buffalo Purple 10U 12 Rockford Black 10U 3
9 June 08, 2019 11:00 NW3 Buffalo Purple 10U 11 STMA Gold 10U 10
10 June 08, 2019 12:30 NW3 Princeton Black 10U 7 Rockford Black 10U 6
11 June 08, 2019 5:00 NW1 STMA Gold 10U 10 Rockford Black 10U 7
12 June 08, 2019 5:00 NW2 Buffalo Purple 10U 10 Princeton Black 10U 9
13 June 07, 2019 6:30 BM5 Elk River Red 10U 11 ROSA Black 10U 1
14 June 07, 2019 6:30 BM6 Shakopee Red 10U 10 Rockford Green 10U 8
15 June 08, 2019 3:30 NW1 Elk River Red 10U 10 Rockford Green 10U 6
16 June 08, 2019 3:30 NW2 ROSA Black 10U 13 Shakopee Red 10U 2
17 June 08, 2019 6:30 NW1 Elk River Red 10U 6 Shakopee Red 10U 1
18 June 08, 2019 6:30 NW2 ROSA Black 10U 15 Rockford Green 10U 10
19 June 09, 2019 9:30 NW1 Wayzata Gold 10U 5 ROSA Black 10U 0
20 June 09, 2019 9:30 NW2 Delano Black 10U 6 Princeton Black 10U 0
21 June 09, 2019 12:30 NW1 Princeton Black 10U 6 ROSA Black 10U 0
22 June 09, 2019 3:30 NW1 Wayzata Gold 10U 8 Elk River Red 10U 2
23 June 09, 2019 3:30 NW2 Delano Black 10U 12 Buffalo Purple 10U 1
24 June 09, 2019 6:30 NW1 Wayzata Gold 10U 9 Delano Black 10U 4
25 June 09, 2019 6:30 NW2 Elk River Red 10U 10 Buffalo Purple 10U 9
26 June 09, 2019 8:00 NW1 Rockford Black 10U 10 Rockford Green 10U 2
27 June 09, 2019 8:00 NW2 Shakopee Red 10U 10 Orono Red 10U 9
28 June 09, 2019 11:00 NW1 Orono Red 10U 11 Rockford Green 10U 7
29 June 09, 2019 2:00 NW1 STMA Gold 10U 5 Rockford Black 10U 4
30 June 09, 2019 2:00 NW2 STMA Blue 10U 8 Shakopee Red 10U 2
31 June 09, 2019 5:00 NW1 STMA Gold 10U 10 STMA Blue 10U 4
32 June 09, 2019 5:00 NW2 Rockford Black 10U 13 Shakopee Red 10U 10