Shamrock Showdown 10U


Complex Name:Erickson Park
City, State:Rosemount, MN
Tournament Dates:06/08/2019 through 06/09/2019
Age:10U
Class:B,C
Entry Fee:$300
National Berths:USA Northern,Monsta
Director Name: Brent Anderson
Director Email: brent.anderson@bsgcraft.com
Director Cell Phone:651-387-7911

Teams

Place Team Name Community Age Class Wins Losses Ties Points
1 Faribault Fury Purple 10U

Qualified

Faribault, MN 10U B 6 0 0 640
2 Farmington Red 10U

Qualified

Farmington, MN 10U B 4 2 0 500
3 SD Renegades Black 10U Sioux Falls, SD 10U B 4 1 0 360
3 Prior Lake Navy 10U

Qualified

Prior Lake, MN 10U B 3 2 0 360
5 Rosemount Green Childs 10U

Qualified

Rosemount, MN 10U B 3 1 0 210
5 Richfield White Graham 10U Richfield, MN 10U B 2 2 0 210
5 Prior Lake Chrome 10U

Qualified

Prior Lake, MN 10U B 3 1 0 210
5 Burnsville Black 10U

Qualified

Burnsville, MN 10U B 1 2 1 210
9 Farmington White 10U

Qualified

Farmington, MN 10U B 3 2 1 120
9 Richfield Red Merda 10U

Qualified

Richfield, MN 10U B 2 3 0 120
9 Tonka Black Simpson 10U

Qualified

Minnetonka, MN 10U B 3 3 0 120
9 Tonka Silver Hochbaum 10U

Qualified

Minnetonka, MN 10U B 2 3 0 120
13 New Prague Red 10U New Prague, MN 10U B 0 4 0 60
13 Rosemount White Kalstabakken 10U Rosemount, MN 10U B 0 4 0 60
13 Spring Lake Park Blue 10U Spring Lake Park, MN 10U C 1 3 0 60
13 Farmington Blue 10U Farmington, MN 10U C 0 4 0 60

Games

Game Date Time Field Winner Score Loser Score
1 June 08, 2019 8:00 SP3 Farmington White 10U 12 Burnsville Black 10U 12
2 June 08, 2019 8:00 SP4 Rosemount Green Childs 10U 15 Richfield Red Merda 10U 6
3 June 08, 2019 8:00 SP5 Prior Lake Chrome 10U 12 Farmington Blue 10U 6
4 June 08, 2019 9:30 SP3 Richfield Red Merda 10U 12 Farmington White 10U 5
5 June 08, 2019 9:30 SP4 Rosemount Green Childs 10U 8 Burnsville Black 10U 3
6 June 08, 2019 9:30 SP5 Richfield White Graham 10U 8 Tonka Black Simpson 10U 7
7 June 08, 2019 11:00 SP3 Faribault Fury Purple 10U 8 Farmington Red 10U 3
8 June 08, 2019 11:00 SP4 Richfield White Graham 10U 12 Farmington Blue 10U 6
9 June 08, 2019 11:00 SP5 Prior Lake Chrome 10U 15 Tonka Black Simpson 10U 3
10 June 08, 2019 12:30 SP3 Tonka Silver Hochbaum 10U 10 Rosemount White Kalstabakken 1 5
11 June 08, 2019 12:30 SP4 Burnsville Black 10U 7 Richfield Red Merda 10U 6
12 June 08, 2019 12:30 SP5 Rosemount Green Childs 10U 9 Farmington White 10U 4
13 June 08, 2019 2:00 SP3 Spring Lake Park Blue 10U 15 New Prague Red 10U 8
14 June 08, 2019 2:00 SP4 SD Renegades Black 10U 9 Prior Lake Navy 10U 0
15 June 08, 2019 2:00 SP5 Farmington Red 10U 15 Tonka Silver Hochbaum 10U 2
16 June 08, 2019 3:30 SP3 Tonka Black Simpson 10U 10 Farmington Blue 10U 7
17 June 08, 2019 3:30 SP4 Prior Lake Chrome 10U 8 Richfield White Graham 10U 5
18 June 08, 2019 3:30 SP5 Faribault Fury Purple 10U 20 Rosemount White Kalstabakken 1 6
19 June 08, 2019 5:00 SP3 SD Renegades Black 10U 15 New Prague Red 10U 3
20 June 08, 2019 5:00 SP4 Prior Lake Navy 10U 13 Spring Lake Park Blue 10U 7
21 June 08, 2019 5:00 SP5 Faribault Fury Purple 10U 11 Tonka Silver Hochbaum 10U 2
22 June 08, 2019 6:30 SP3 Prior Lake Navy 10U 15 New Prague Red 10U 4
23 June 08, 2019 6:30 SP4 SD Renegades Black 10U 13 Spring Lake Park Blue 10U 6
24 June 08, 2019 6:30 SP5 Farmington Red 10U 10 Rosemount White Kalstabakken 1 3
25 June 09, 2019 8:00 SP4 SD Renegades Black 10U 11 Burnsville Black 10U 1
26 June 09, 2019 8:00 SP3 Farmington Red 10U 8 Prior Lake Chrome 10U 6
27 June 09, 2019 8:00 SP5 Faribault Fury Purple 10U 15 Richfield White Graham 10U 0
28 June 09, 2019 9:30 SP3 Prior Lake Navy 10U 6 Rosemount Green Childs 10U 3
29 June 09, 2019 9:30 SP4 Richfield Red Merda 10U 14 New Prague Red 10U 6
30 June 09, 2019 9:30 SP5 Farmington White 10U 15 Spring Lake Park Blue 10U 5
31 June 09, 2019 11:00 SP5 Farmington Red 10U 8 SD Renegades Black 10U 1
32 June 09, 2019 11:00 SP3 Tonka Black Simpson 10U 15 Rosemount White Kalstabakken 1 6
33 June 09, 2019 11:00 SP4 Tonka Silver Hochbaum 10U 15 Farmington Blue 10U 4
34 June 09, 2019 12:30 SP3 Faribault Fury Purple 10U 15 Prior Lake Navy 10U 0
35 June 09, 2019 12:30 SP4 Farmington White 10U 9 Richfield Red Merda 10U 4
36 June 09, 2019 12:30 SP5 Tonka Black Simpson 10U 11 Tonka Silver Hochbaum 10U 10
37 June 09, 2019 2:00 SP3 Faribault Fury Purple 10U 1 Farmington Red 10U 0
38 June 09, 2019 2:00 SP4 Farmington White 10U 1 Tonka Black Simpson 10U 0