Bloomington BASH 10U


Complex Name:Dred Scott
City, State:Bloomington, MN
Tournament Dates:06/07/2019 through 06/09/2019
Age:10U
Class:A,B,C
Entry Fee:$325
National Berths:USA Northern,Monsta
Director Name: Brian Kremer
Director Email: bfatourney@gmail.com
Director Cell Phone:612-964-8529

Teams

Place Team Name Community Age Class Wins Losses Ties Points
1 Farmington Black 10U

Qualified

Farmington, MN 10U A 5 0 0 720
2 Rosemount Irish Bennerotte 10U

Qualified

Rosemount, MN 10U A 3 2 0 600
3 Edina Hornets 10U

Qualified

Edina, MN 10U B 1 3 0 420
3 Eagan Sireno 10U

Qualified

Eagan, MN 10U A 3 1 0 420
5 Prior Lake White 10U

Qualified

Prior Lake , MN 10U A 3 2 0 300
5 Mankato Peppers Blue 10U

Qualified

North Mankato , MN 10U B 3 2 0 300
7 Bloomington Blast Red 10U Bloomington, MN 10U B 0 4 0 240
7 Bloomington Blast Blue 10U

Qualified

Bloomington, MN 10U A 0 4 0 240
9 Apple Valley Fusion Scholz 10U Apple Valley, MN 10U A 3 1 0 180
9 Rosemount Blue 10U

Qualified

Rosemount, MN 10U B 5 0 0 180
9 Edina Sting 10U

Qualified

Edina, MN 10U B 3 1 0 180
9 Mankato Peppers Orange 10U

Qualified

Mankato, MN 10U B 3 1 0 180
13 St. Peter Welp 10U

Qualified

St. Peter, MN 10U B 2 3 0 120
13 Prior Lake Gold 10U Prior Lake, MN 10U B 1 2 0 120
13 Spring Lake Park Red 10U

Qualified

Spring Lake Park, MN 10U B 4 1 0 120
13 Bloomington Blast Black 10U Bloomington, MN 10U B 2 2 0 120
17 Bloomington Blast Silver 10U

Qualified

Bloomington, MN 10U C 2 3 0 60
17 Bloomington Blast White 10U Bloomington, MN 10U B 2 2 0 60
17 Westonka Red 10U Mound, MN 10U B 1 4 0 60
17 Chanhassen Blue 10U

Qualified

Chanhassen, MN 10U B 2 3 0 60
17 Chaska Gold 10U

Qualified

Chaska, MN 10U B 4 1 0 60
17 Chaska Yellow 10U Chaska, MN 10U B 0 4 0 60
17 Eden Prairie Red Fire 10U Eden Prairie, MN 10U B 1 3 0 60
17 Lakeville Thunder Black 10U Lakeville, MN 10U B 0 4 0 60

Games

Game Date Time Field Winner Score Loser Score
1 June 07, 2019 6:00 F8 Eagan Sireno 10U 9 Bloomington Blast Blue 10U 5
2 June 07, 2019 6:00 F9 Farmington Black 10U 6 Bloomington Blast Red 10U 0
3 June 07, 2019 6:00 F2 Mankato Peppers Blue 10U 8 Edina Hornets 10U 5
4 June 07, 2019 6:00 F3 Bloomington Blast White 10U 8 Eden Prairie Red Fire 10U 5
5 June 07, 2019 7:15 F3 Bloomington Blast Black 10U 11 Westonka Red 10U 10
6 June 07, 2019 7:15 F2 Apple Valley Fusion Scholz 10U 15 Chaska Yellow 10U 6
7 June 07, 2019 7:15 F8 Rosemount Blue 10U 11 St. Peter Welp 10U 2
8 June 07, 2019 7:15 F9 Prior Lake Gold 10U 7 Bloomington Blast Silver 10U 5
9 June 07, 2019 8:30 F2 Edina Sting 10U 15 Lakeville Thunder Black 10U 1
10 June 07, 2019 8:30 F8 Mankato Peppers Orange 10U 10 Chanhassen Blue 10U 6
11 June 07, 2019 8:30 F3 Eagan Sireno 10U 4 Prior Lake White 10U 3
12 June 07, 2019 8:30 F9 Farmington Black 10U 9 Edina Hornets 10U 1
13 June 08, 2019 8:00 F8 Rosemount Irish Bennerotte 10U 7 Bloomington Blast Blue 10U 3
14 June 08, 2019 8:00 F3 Rosemount Blue 10U 16 Bloomington Blast White 10U 1
15 June 08, 2019 8:00 F7 Chaska Gold 10U 15 Bloomington Blast Silver 10U 6
16 June 08, 2019 8:00 F4 Spring Lake Park Red 10U 15 Prior Lake Gold 10U 12
17 June 08, 2019 9:30 F7 Bloomington Blast Black 10U 10 Chaska Yellow 10U 8
18 June 08, 2019 9:30 F4 Apple Valley Fusion Scholz 10U 15 Westonka Red 10U 4
19 June 08, 2019 9:30 F8 St. Peter Welp 10U 15 Eden Prairie Red Fire 10U 1
20 June 08, 2019 9:30 F3 Edina Sting 10U 9 Chanhassen Blue 10U 5
21 June 08, 2019 11:00 F8 Prior Lake White 10U 8 Rosemount Irish Bennerotte 10U 2
22 June 08, 2019 11:00 F7 Spring Lake Park Red 10U 16 Chaska Gold 10U 2
23 June 08, 2019 11:00 F4 Mankato Peppers Blue 10U 13 Bloomington Blast Red 10U 1
24 June 08, 2019 12:30 F3 Mankato Peppers Orange 10U 13 Lakeville Thunder Black 10U 2
25 June 08, 2019 12:30 F4 Rosemount Blue 10U 9 Bloomington Blast Black 10U 0
26 June 08, 2019 12:30 F3 Bloomington Blast White 10U 10 Westonka Red 10U 5
27 June 08, 2019 2:00 F11 Eagan Sireno 10U 15 Bloomington Blast Red 10U 6
28 June 08, 2019 2:00 F4 Mankato Peppers Orange 10U 9 Spring Lake Park Red 10U 5
29 June 08, 2019 3:30 F11 Rosemount Irish Bennerotte 10U 7 Mankato Peppers Blue 10U 5
30 June 08, 2019 3:30 F10 Edina Hornets 10U 9 Prior Lake White 10U 7
31 June 08, 2019 3:30 F4 Eden Prairie Red Fire 10U 12 Chaska Yellow 10U 11
32 June 08, 2019 3:30 F3 Chanhassen Blue 10U 15 Bloomington Blast Silver 10U 3
33 June 08, 2019 5:00 F11 Farmington Black 10U 2 Bloomington Blast Blue 10U 1
34 June 08, 2019 5:00 F10 Apple Valley Fusion Scholz 10U 4 St. Peter Welp 10U 3
35 June 08, 2019 5:00 F3 Chaska Gold 10U 8 Lakeville Thunder Black 10U 7
36 June 09, 2019 8:00 F3 Westonka Red 10U 15 Lakeville Thunder Black 10U 9
37 June 09, 2019 8:00 F8 Chaska Gold 10U 12 Bloomington Blast White 10U 6
38 June 09, 2019 9:30 F3 Bloomington Blast Silver 10U 13 Chaska Yellow 10U 6
39 June 09, 2019 9:30 F8 Chanhassen Blue 10U 15 Eden Prairie Red Fire 10U 2
40 June 09, 2019 11:00 F3 Spring Lake Park Red 10U 10 Bloomington Blast Black 10U 2
41 June 09, 2019 11:00 F8 Rosemount Blue 10U 9 Mankato Peppers Orange 10U 3
42 June 09, 2019 12:30 F3 St. Peter Welp 10U 8 Prior Lake Gold 10U 5
43 June 09, 2019 12:30 F8 Edina Sting 10U 8 Apple Valley Fusion Scholz 10U 7
44 June 09, 2019 2:00 F3 Prior Lake White 10U 6 Bloomington Blast Blue 10U 2
45 June 09, 2019 2:00 F8 Farmington Black 10U 7 Edina Hornets 10U 1
46 June 09, 2019 2:00 F7 Bloomington Blast Silver 10U 15 Westonka Red 10U 14
47 June 09, 2019 2:00 F6 Chaska Gold 10U 14 Chanhassen Blue 10U 7
48 June 09, 2019 3:30 F3 Mankato Peppers Blue 10U 15 Bloomington Blast Red 10U 1
49 June 09, 2019 3:30 F8 Rosemount Irish Bennerotte 10U 5 Eagan Sireno 10U 0
50 June 09, 2019 5:00 F3 Spring Lake Park Red 10U 4 St. Peter Welp 10U 2
51 June 09, 2019 5:00 F8 Rosemount Blue 10U 10 Edina Sting 10U 3
52 June 09, 2019 6:30 F3 Prior Lake White 10U 3 Mankato Peppers Blue 10U 2
53 June 09, 2019 6:30 F8 Farmington Black 10U 1 Rosemount Irish Bennerotte 10U 0