33rd Annual Rookies 10A


Complex Name:Rice and Arlington
City, State:St. Paul, MN
Tournament Dates:06/01/2019 through 06/02/2019
Age:10U
Class:A
Entry Fee:$350
National Berths:USA,USA Northern,Monsta
Director Name: Vic Wittgenstein
Director Email: vwittgenstein@yahoo.com
Director Cell Phone:651-735-5697

Teams

Place Team Name Community Age Class Wins Losses Ties Points
1 Farmington Orange 10U

Qualified

Farmington, MN 10U A 5 0 0 480
2 Mendota Heights Red 10U

Qualified

Mendota Heights, MN 10U A 3 2 0 400
3 Farmington Black 10U

Qualified

Farmington, MN 10U A 1 3 2 280
3 Rosemount Irish Bennerotte 10U

Qualified

Rosemount, MN 10U A 5 2 0 280
5 Stillwater Red 10U Stillwater, MN 10U A 3 2 0 180
5 Shakopee Black 10U

Qualified

Shakopee, MN 10U A 2 3 1 180
7 Prior Lake White 10U

Qualified

Prior Lake , MN 10U A 2 3 0 120
7 Cottage Grove Green 10U

Qualified

Cottage Grove, MN 10U A 2 3 0 120
9 Rosemount Blue 10U

Qualified

Rosemount, MN 10U B 1 3 1 60
9 Hastings Blue Odman 10U

Qualified

Hastings, MN 10U A 1 4 0 60

Games

Game Date Time Field Winner Score Loser Score
1 June 01, 2019 0:00:00 Mendota Heights Red 10U 7 Farmington Black 10U 6
2 June 01, 2019 0:00:00 Farmington Orange 10U 11 Mendota Heights Red 10U 7
3 June 01, 2019 0:00:00 Farmington Black 10U 3 Rosemount Blue 10U 3
4 June 01, 2019 0:00:00 Mendota Heights Red 10U 12 Rosemount Blue 10U 8
5 June 01, 2019 0:00:00 Farmington Black 10U 4 Shakopee Black 10U 4
6 June 01, 2019 0:00:00 Hastings Blue Odman 10U 5 Rosemount Blue 10U 4
7 June 01, 2019 0:00:00 Farmington Orange 10U 11 Shakopee Black 10U 0
8 June 01, 2019 0:00:00 Shakopee Black 10U 15 Hastings Blue Odman 10U 0
9 June 01, 2019 0:00:00 Farmington Orange 10U 15 Hastings Blue Odman 10U 1
10 June 01, 2019 0:00:00 Rosemount Irish Bennerotte 10U 7 Stillwater Red 10U 6
11 June 01, 2019 0:00:00 Stillwater Red 10U 11 Prior Lake White 10U 9
12 June 01, 2019 0:00:00 Rosemount Irish Bennerotte 10U 7 Cottage Grove Green 10U 3
13 June 01, 2019 0:00:00 Stillwater Red 10U 5 Cottage Grove Green 10U 4
14 June 01, 2019 0:00:00 Rosemount Irish Bennerotte 10U 4 Prior Lake White 10U 3
15 June 01, 2019 0:00:00 Cottage Grove Green 10U 9 Prior Lake White 10U 8
16 June 02, 2019 0:00:00 Rosemount Irish Bennerotte 10U 5 Farmington Black 10U 3
17 June 02, 2019 0:00:00 Shakopee Black 10U 7 Stillwater Red 10U 4
18 June 02, 2019 0:00:00 Farmington Orange 10U 4 Rosemount Irish Bennerotte 10U 1
19 June 02, 2019 0:00:00 Mendota Heights Red 10U 14 Shakopee Black 10U 2
20 June 02, 2019 0:00:00 Farmington Black 10U 7 Shakopee Black 10U 2
21 June 02, 2019 0:00:00 Farmington Orange 10U 8 Mendota Heights Red 10U 0
22 June 02, 2019 0:00:00 Rosemount Irish Bennerotte 10U 9 Farmington Black 10U 4
23 June 02, 2019 0:00:00 Stillwater Red 10U 16 Rosemount Irish Bennerotte 10U 12
24 June 02, 2019 0:00:00 Prior Lake White 10U 20 Hastings Blue Odman 10U 2
25 June 02, 2019 0:00:00 Cottage Grove Green 10U 5 Rosemount Blue 10U 4
26 June 02, 2019 0:00:00 Prior Lake White 10U 12 Cottage Grove Green 10U 1
27 June 02, 2019 0:00:00 Rosemount Blue 10U 13 Hastings Blue Odman 10U 5